Отборът на Хетафе победи с 1:0 при гостуването си на

...

Хетафе победи с любимия си резултат, близо е до топ 4

Отборът на Хетафе победи с 1:0 при гостуването си на Селта Виго в дуел от 12-тия кръг на испанската Ла Лига. Единственият гол в срещата означи Кенеди в 37-та минута.

Двубоят като цяло беше доста равносилен и нервозен, като и двата тима нямаха желание да предадат точките на съперника. Все отново гостуващият отбор на Хосе Борделас съумя да изкове триумфа с гол в 37-та минута.

След неточност при изнасянето на топката на тима от Виго играещият чартърен от Челси Кенеди напредна по левия фланк и след солов пробив съумя да промуши топката под плонжа на стража на домакините, с цел да донесе скъпия триумф с минималното 1:0.

По този метод Хетафе заема 7-то място с актив от 19 точки, единствено на 3 точки от водача в класирането Барселона. Селта, от своя страна, продължи разочароващото си показване и заема 18-то място с актив от едвам 9 пункта.