Отборът на Хетафе победи Гранада с 4:2 в среща от

...

Хетафе срази Гранада в голово шоу край Мадрид

Отборът на Хетафе победи Гранада с 4:2 в среща от 21-ия кръг на шампионата на Испания по футбол. Успехът бе пети за Хетафе, който се изкачи с една позиция напред във краткотрайното класиране и към този момент е 16-и с 21 точки. Тимът на Гранада е 14-и с 24 точки все още, само че прекъсна серията си от седем мача без проваляне в Ла Лига. Лидер в Испания е Реал Мадрид с 49 точки.

Сандро Рамирес откри за домакините в 10-ата минута, само че единствено три по-късно колумбиецът Луис Суарес изравни за 1:1. Енес Юнал отново даде задатък на Хетафе в 47-ата минута, а в 63-ата Неманя Максимович повиши на 3:1.я

Луис Суарес понижи за гостите в 78-ата минута, вкарвайки второто си попадение в мача, преди Борха Майорал да оформи крайното 4:0 за Хетафе в 87-ата минута.