Отборът на Хетафе победи Гранада с 2:0 у дома в

...

Грийнууд поведе Хетафе към победата срещу Гранада

Отборът на Хетафе победи Гранада с 2:0 вкъщи в финален мач от 22-ия кръг на Ла Лига. На " Колизеума " в мадридското предградие звук за триумфа на домакините даде играещият чартърен от Манчестър Юнайтед нападател Мейсън Грийнууд. 22-годишният футболист откри резултата в 21-та минута с техничен удар от границата на наказателното поле.

В 36-та минута Борха Майорал удвои преднината на Хетафе, а Гранада имаха късмет да се върнат в дуела в 59-та минута, само че Мирто Узуни пропусна дузпа. Така Хетафе записа първи триумф в шампионата от средата на декември насам и се изкачи до 10-то място в класирането с 29 точки. Гранада заема предпоследната позиция с актив от 11 точки.

Грийнууд, който бе считан за един от най-талантливите млади футболисти в Европа, само че дълго време не игра поради обвинявания в домашно принуждение, към този момент има шест гола и четири асистенции в 20 мача за Хетафе през сезона. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg