Отборът на Херта (Берлин) вече е в топ 6 на

...

Херта стигна до топ 6 с един гол и малко помощ от съдиите

Отборът на Херта (Берлин) към този момент е в топ 6 на Бундеслигата, откакто доста мъчно завоюва семейството си на Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0. С тази победа столичани задминаха Хофенхайм и са на единствено 4 точки от втората позиция.

Преотстъпеният от Ливърпул Марко Груич заби единствения гол в 40-ата минута след центриране от корнер. Две минути преди края на дуела обаче сръбският национал можеше да стане причина за отсъждането на дузпа в интерес на противника, откакто задържа сънародника си Лука Йович в наказателното поле. Съдийската бригада прегледа противоречивото състояние на ВАР и реши, че това не е углавен удар. От повторенията обаче почитателите не бяха уверени, че е било взето вярното решение.

Тимът от Айнтрахт нямаше и нужния шанс. Гостите направиха доста мощно първо полувреме, в което Себастиен Алер уцели гредата, а Йович и Анте Ребич пропуснаха от доста положителни обстановки.

После падна попадението в мрежата им и по-късно домакините имаха преимущество да работят на контраофанзива. При две такива положения Дейви Зелке се размина с втори гол за Херта.

It wasn't to be today. Our Eagles battled hard and dominated possession, but return home empty-handed. #SGE #BSCSGE 1-0 pic.twitter.com/vhUB5UJDvL
— Eintracht Frankfurt (@eintracht_eng) December 8, 2018
Двата тима към този момент са съседи с по 23 точки СТАТИСТИКА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 14 кръг, събота 8 декември  Херта 1:0краен резулат  Айнтрахт Франкфурт