Отборът на Хебър победи Етър с 5:2 в мач от

...

Зрелище във Велико Търново: Хебър удари Етър в мач със седем гола и червен картон

Отборът на Хебър победи Етър с 5:2 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Георги Николов даде преднина на гостите след четири минути игра. В 12-ата минута Ивайло Димитров изравни.

Шахредин Букхолда реализира цялостния поврат. В края на първата част Георги Николов вкара за 2:2. Николас Пенев обърна в интерес на Хебър с гол в 49-ата минута. Пет минути по-късно Ангел Бастунов удвои задатъка на гостите. Роберт Мазан също се разписа в 71-ата минута. Шест минути по-късно пък Георги Николов бе изпъден с червен картон.

Хебър постави завършек на неприятната серия от 6 мача без победа, откакто взе трите точки във Велико Търново и вгорчи дебюта на Светослав Петров отпред на " болярите ". Етър остава на последната позиция в шампионата със единствено 4 точки след 12 мача.

В 2-ата минута домакините получиха късмет да изпратят центриране в наказателното поле на Хебър. Топката стигна до Мартин Моран, който надскочи състезател на гостите и игра с глава, само че не съумя да насочи добре топката и да стреля към вратата.

Само две минути след това Николас Пенев центрира от левия фланг, а на далечната греда до топката стигна Георги Николов. Нападателят насочи добър изстрел с глава и не остави шансове на Мартин Величков.

В 12-ата минута Етър стигна до изравнителното попъдение след центриране от ъглов удар. Ивайло Димитров се извиси над всички в пеналтерията и с глава прати топката в мрежата на Хебър за 1:1.

Четири минути по-късно Илкер Будинов бе изведен отдясно. Той стигна до топката в наказателното поле, само че покрай аутлинията и от дребен ъгъл опита удар, който остана от външната страна на мрежата.

В 20-ата минута Карлос Охене се озова с топка в крайници в наказателното поле на " болярите ". Неговият опит за удар обаче бе блокиран от защитник на домакините.

Етър нападна добре в 24-ата минута, откакто Охене загуби топката в центъра. Шахредин Букхолда подаде към Илкер Будинов, който от границата на наказателното поле опита да преодолее Матвей Игнонен. Ударът му обаче мина над напречната греда.

Футболистите на Любо Пенев контраатакуваха чудесно в 31-ата минута, а акцията на Хебър трябваше да бъде приключена от Георги Николов, чийто шут обаче бе блокиран.

В 34-ата минута Георги Ангелов изведе Илкер Будинов със страховит пас, а той върна топката към бялата точка, където бе Шахредин Букхолда. Той съумя да реализира цялостния поврат с изстрел в опразнената врата.

Илкер Будинов още веднъж сътвори неприятности за отбраната на гостите в 41-ата минута. Той проби отдясно и прати рисково центриране към Ивайло Димитров, който обаче бе изпреварен от Лазар Марин - топката беше изчистена.

В добавеното време на първата част Хебър се възползва от неточност в изнасянето на Етър. Топката бе изпратена по земя към Георги Николов от Роберт Мазан. Нападателят първи стигна до паса и стреля от близо за 2:2.

Четири минути след подновяването на играта Роберт Мазан прати изострен пас в наказателното поле, а там Николас Пенев бе оставен самичък, той резервира самообладание и прати топката в мрежата на Мартин Величков, с цел да обърне резултата в интерес на Хебър.

В 54-ата минута Карлос Охене се оправи с няколко бранителя на Етър по десния фланг, след което прати пас към бялата точка. Там свободен бе Ангел Бастунов, който не сгреши, а удвои задатъка на гостите.​

През идващите десетина минути Хебър пое цялостен надзор над топката и самодейността, а до положения пред двете порти не се стигна. Чак в 70-ата минута Георги Николов бе потърсен с пас в наказателното поле. Нападателят се озова на земята и имаше искания, че е фаулиран, само че играта продължи. Последва центриране на далечната греда, където Роберт Мазан от дребен ъгъл прати топката във вратата.

В 77-ата минута въпреки всичко гостите останаха с човек по-малко на терена. Георги Николов получи червен картон, откакто удари в главата Мартин Моран при спряла игра. Първоначално играта продължи, само че по-късно ВАР привика основният арбитър да види ситуацията и той изгони нападателя на Хебър.

Пет минути след това Ловре Кнежевич получи топката в наказателното поле на Хебър, той съумя да се завърти да стреля, само че удара му попадна право в ръцете на Матвей Игонен.

Георги Александров опита изстрел от сериозна отдалеченост в 85-ата минута. Изпълнението му обаче бе извънредно неопределено. Минута след това Георги Ангелов бе покрай това да вкара за " болярите ". Той стреля от дребен ъгъл след ъглов удар, а топката срещна гредата и отхвърли да влезе във вратата.