Отборът на Хайдук (Сплит) записа важна победа с 1:0 в

...

Кристиан Димитров с важна роля за драматична победа на Хайдук

Отборът на Хайдук (Сплит) записа значима победа с 1:0 в дербито с Риека от 20-ия кръг на шампионата на Хърватия. Българският национал Кристиан Димитров стартира като титуляр и записа цялостни 90 минути на терена, като имаше значима роля при отбелязването на победния гол за своя отбор.

Успехът на гостите от Сплит пристигна доста трагично с попадение в 4-ата минута на добавеното време. Тогава топката бе центриране към наказателното поле, Кристиан Димитров игра с глава и я прати по посока на Мило Цакташ, бранител опита да се намеси, само че не го направи добре и кълбото въпреки всичко стигна до резервата на Хайдук, който от близко вкара за 0:1.

Така отборът от Сплит събра актив от 26 точки и се намира на 5-ото място в класирането. Риека остава на 4-ата позиция с 30 точки и мач по-малко.