Отборът на Хърватия постигна безпроблемна победа над Унгария в мач

...

Хърватия с единия крак на Евро 2020, люта битка за второто място в група Е

Отборът на Хърватия реализира безпроблемна победа над Унгария в мач от квалификационна група Е за Евро 2020 в Загреб. У дома „ шахматистите” разрушиха с 3:0 отбора на Унгария, който преди този мач заемаше второто място в групата.

Домакините небрежно взеха решение нещата в своя изгода, като резултатът бе открит още в 5-ата минута от Лука Модрич. Халфът открадна топката от защитник на Унгария, който се опита да изведе собствен съотборник в центъра на терена, напредна доста бързо пробягвайки половината терен и с удар около вратаря осъществя за 1:0.

Въпреки ранния гол футболистите на Хърватия продължиха да нападат масирано и да диктуват темпото на игра. В 24-ата минута домакините осъществиха втори гол, чийто създател този път бе Бруно Петкович. Той осъществя доста красиво попадение с пета след пас на Анте Ребич отляво.

Петкович дефинитивно умъртви интригата в срещата три минути преди почивката, когато пристигна и третият гол за хърватите. Иван Перишич получи отдясно и опитва центриране, топката мина през двама играчи на гостите преди да стигне до Петкович, който въпреки и мъчно, съумя да я насочи във вратата.

През втората част домакините пропуснаха дузпа посредством Иван Перишич, чийто удар бе избавен от вратаря. Секунди по-късно гостите от Унгария останаха с човек по-малко на терена, откакто Ласло Клейнхейслер получи втори жълт картон.

В другия мач от групата Словакия и Уелс не излъчиха победител в дуела между тях, завършвайки при резултат 1:1. Гостите поведоха посредством Кийфър Муур през първото полувреме, а през втората част Юрай Куцка изравни за крайното 1:1.

Във краткотрайното класиране води Хърватия с 13 точки от шест мача. Втори е отборът на Словакия с 13, трети Унгария с девет, а Уелс е четвърти със седем точки.

В идващия кръг на 13-ти октомври Унгария приема последния отбор в групата Азербайджан, до момента в който Хърватия гостува на Уелс.