Отборът на Хърватия победи убедително с 4:1 Гърция в първия

...

Хърватия стяга куфарите за Русия. Спорна дузпа даде аванс на Швейцария

Отборът на Хърватия победи безапелационно с 4:1 Гърция в първия мач от баражите за международното състезание по футбол в Русия следващата година. Така " шахматистите " могат умерено да дочакат реванша след три дни в Атина.

Домакините поведоха в 13-ата минута след тъкмо изпълнена дузпа от Лука Модрич. Калинич удвои в 19-ата минута, а Сократис Папастатопулос върна едно попадение след половин час игра на " Максимир ".

Само 3 минути по-късно обаче Иван Перишич възвърне преднината от два гола на Хърватия.

В началото на втората част гостите позволиха неточност в отбрана, която докара до четвърто попадение в тяхната врата, дело на Андрей Крамарич.

В различен бараж довечера Швейцария победи минимално Северна Ирландия със противоречива дузпа.

Двата тима направиха равностойно първо полувреме в Белфаст, а попадението на " кръстоносците " падна в 58-ата минута.

11-метровият углавен удар бе отсъден за игра с ръка на Кори Евънс след удар от далечна отдалеченост на Джердан Шакири. При въпросната обстановка ръката на Евънс бе компактно прилепена до тялото му, само че все пак румънският арбитър Овидиу Хацеган уточни бялата точка. Точен бе Рикардо Родригес.

Домакините се хвърлиха с всички сили да обръщат резултата, само че по този начин и не съумяха да застрашат оптимално вратата на Ян Зомер.

Решителният реванш на " Санкт Якоб Парк " в Базел е след три дни.
Източник: btvnovinite.bg