От Хартс описаха случилото на Селтик Парк като срам за шотландския футбол
Отборът на Хартс е трябвало да напусне стадиона минути след загубата си с 1:3 от Селтик в Глазгоу в решителния мач за трофея в Шотландия заради " заплашителна " атмосфера. " Сърцата " се нуждаеха от тъждество, с цел да завоюват първата си купа от 1960 година насам, само че не съумя, защото футболистите на Селтик означиха два късни гола, а вторият в последната минута на добавеното време, провокира навлизане на терена от домакинските почитатели.
В изказване от Хартс осведомиха, че са се свързали с полицията след известия за техни играчи, подложени на словесно и физическо принуждение по време на безредните подиуми. " Категорично осъждаме срамните подиуми на Селтик Парк този следобяд, които за следващ път засрамиха шотландския футбол “, се споделя в изказването на клуба.
" Съобщенията за съществени физически и словесни обиди към нашите футболисти и личен състав, както на терена, по този начин и на други места, са надълбоко притеснителни. Разследваме това в детайли и водим разговор с полицията на Шотландия. Няма да вършим спомагателни мнения към този миг, с изключение на да кажем, че е изцяло недопустимо нашите играчи и чиновници да бъдат сложени в тази обстановка ", се добавя в изказването.
Футболистите на Хартс напуснаха стадиона, към момента носейки екипите си за мача, а останалите чиновници даже не останаха за медийни отговорности след мача.
" Предвид заплашителната атмосфера на стадиона, целият ни личен състав нямаше различен избор, с изключение на да напусне неотложно “, обявиха от клуба и допълниха: " Извиняваме се на нашите медийни сътрудници, само че сигурността на нашите чиновници беше наш главен фокус по време на тези неприемливи подиуми. Нахлуването на терена аргументи безреден край и никой не изглеждаше да знае дали мачът е завършил. Очакваме футболните управляващи да подхващат допустимо най-решителните дейности в полза на отбраната на сигурността на играчите и последователите, както и на честността на играта. “
Полицията заяви за няколко ареста в Глазгоу, до момента в който почитателите на Селтик честваха в града по-късно.
В изказване от Хартс осведомиха, че са се свързали с полицията след известия за техни играчи, подложени на словесно и физическо принуждение по време на безредните подиуми. " Категорично осъждаме срамните подиуми на Селтик Парк този следобяд, които за следващ път засрамиха шотландския футбол “, се споделя в изказването на клуба.
" Съобщенията за съществени физически и словесни обиди към нашите футболисти и личен състав, както на терена, по този начин и на други места, са надълбоко притеснителни. Разследваме това в детайли и водим разговор с полицията на Шотландия. Няма да вършим спомагателни мнения към този миг, с изключение на да кажем, че е изцяло недопустимо нашите играчи и чиновници да бъдат сложени в тази обстановка ", се добавя в изказването.
Футболистите на Хартс напуснаха стадиона, към момента носейки екипите си за мача, а останалите чиновници даже не останаха за медийни отговорности след мача.
" Предвид заплашителната атмосфера на стадиона, целият ни личен състав нямаше различен избор, с изключение на да напусне неотложно “, обявиха от клуба и допълниха: " Извиняваме се на нашите медийни сътрудници, само че сигурността на нашите чиновници беше наш главен фокус по време на тези неприемливи подиуми. Нахлуването на терена аргументи безреден край и никой не изглеждаше да знае дали мачът е завършил. Очакваме футболните управляващи да подхващат допустимо най-решителните дейности в полза на отбраната на сигурността на играчите и последователите, както и на честността на играта. “
Полицията заяви за няколко ареста в Глазгоу, до момента в който почитателите на Селтик честваха в града по-късно.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




