Отборът на Хановер удържа 0:0 у дома срещу големия фаворит

...

Хановер спря Борусия Дортмунд

Отборът на Хановер удържа 0:0 вкъщи против огромния любимец Борусия Дортмунд в първия мач от втория кръг на Бундеслигата. Това беше второ тъждество за отбора от Хановер, който в първия кръг приключи 1:1 против Вердер. Гостите от Дортмунд си потеглят разочаровани от “HDI Арена”, откакто на старта на сезона разгромиха с 4:1 Република България Лайпциг. Воденият от Люсиен Фавр отбор можеше да стигне до успеха на два пъти в мача, само че пропиля отличните благоприятни условия. Първата беше в 41-ата минута, когато пред Марко Ройс се отвори добра опция, само че вратарят на домакините Михаел Есер се оправи чудесно. Двадесет минути по-късно и Максимилиан Филип пропусна задачата, като ударът му с глава мина на сантиментри от вратата. С равенството Борусия събра 4 точки и излезе краткотрайно отпред в класирането. Хановер е девети с 2. Бундеслига 2 кръг, петък 31 август  Хановер 96 0:0краен резулат  Борусия Дортмунд