Отборът на Хановер 96 вече може да планира участието си

...

Вече нищо не може да помогне на последния в Германия

Отборът на Хановер 96 към този момент може да възнамерява присъединяване си във Втора Бундеслига, откакто записа седма поредна загуба и шест кръга преди края остава твърдо на последна позиция в немския хайлайф. Даже 16-ото място, което праща на бараж, към този момент е на 7 точки. Този път футболистите на Томас Дол започнаха добре при гостуването си на Волфсбург и поведоха с 1:0, само че по-късно бяха пометени с три безответни гола.

Едно от дребното хубави неща в отбора този сезон - откритието Хендрик Вейдант, вкара в 30-ата минута, само че слабостта на “96” си пролича незабавно, тъй като единствено две по-късно домакините изравниха посредством Ренато Щефен.

Шансът на Хановер за нещо беше прахосан в началните минути на втората част, когато Генки Харагучи пропусна две положения.

След това натискът на Волфсбург докара до още две попадения. Отново Щефен се оказа на точното място и в 71-вата вкара за 2:1, а в 78-ата левият бек Жером Русийон се включи в офанзива и направи 3:1.

Full time and a great win for the Wolves, 3-1 the final score thanks to two goals from Renato #Steffen and another from Jerome #Rousillon. That takes us back into the top six! #VfLWolfsburg #WOBH96 | 3-1 pic.twitter.com/OqbldvhcY3
— VfL Wolfsburg EN (@VfLWolfsburg_EN) April 6, 2019
С тази победа “вълците” още веднъж са в зона “Европа” и имат огромни шансове да се преборят за място в топ 6.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 28 кръг, събота 6 април  Волфсбург 3:1краен резулат  Хановер 96