Отборът на Хъл Сити стигна до драматично, но заслужено равенство

...

Хъл Сити спря Съндърланд в края - Футбол свят - Англия

Отборът на Хъл Сити стигна до трагично, само че справедливо тъждество при семейството си на Съндърланд в мач от 8-ия кръг на Чемпиъншип.

Двубоят на „ КейСи стейдиъм “ завърши при резултат 1:1, а изравнителният гол за „ тигрите “ пристигна осем минути преди края.

Съндърланд поведе в резултата в 17-ата минута, когато Джеймс Воугън осъществя след мощен удар с глава. Това бе първи гол за футболиста с фланелката на „ черните котки “.

Националът на Ирландия Дейвид Мейлер обаче обезпечи точката за Хъл с прецизен изстрел в 82-ата минута. Така Съндърланд не съумя да запиеше триумф в шести мач от началото на сезона във второто равнище на британския футбол.

Буквално в последните секунди на срещата Мейлер можеше да завоюва и трите точки за своите, само че вратарят на Съндърланд Робин Рютер се прояви с отлична демонстрация и избави удара му.