Отборът на Гуадалахара спечели за втори път в историята си

...

Гуадалахара спечели Шампионската лига по футбол в зона КОНКАКАФ

Отборът на Гуадалахара завоюва за повторно в историята си Шампионската лига по футбол на зона КОНКАКАФ. Мексиканците победиха с 4:2 след осъществяване на дузпи във финалната среща-реванш против канадския Торонто.

Гуадалахара имаше задатък от 2:1 след първия мач като посетител, а във втория дуел на личен терен поведе с попадение на Орбелин Пинеда още в 19-ата минута, само че до почивката гостите вкараха два пъти посредством Джоузи Алтидор и някогашния нападател на Ювентус Себастиан Джовинко и изравниха общия резултат.

.@RocketLeague Replayl! 44' Giovinco collects a pass from Delgado and fires in past Cota. For Giovinco 4 goal in #SCCL2018. pic.twitter.com/K0AWNhcJkw
— Concacaf (@Concacaf) April 26, 2018
В следствие се стигна до осъществяване на 11-метрови наказателни удари, при които Джонатан Осорио и Майкъл Брадли пропуснаха за Торонто и Гуадалахаха заслужи купата за първи път след дебютното издание на шампионата през 1962 година.

Така клуб от Мексико завоюва конкуренцията за 33-и път.