Отборът на Гранада записа втора победа от два мача в

...

Гранада остава на върха

Отборът на Гранада записа втора победа от два мача в Ла Лига и краткотрайно е водач в класирането. Днес “рохибланкос” надделяха гостуващия Алавес с 2:1. (7) и (79) вкараха за южняците. се разписа (22) за отбора от “Мендисороса”. “Червено-белите” стартираха с ранен гол. В седмата минута Роберто Солдадо се възползва от дълго подаване и самичък против вратаря търкулна кълбото по диагонала за 1:0. В 21-ата баските изравниха след доста хубаво попадение на Хоселу. Нападателят изстреля топката мощно и доста тъкмо от директен свободен удар - 1:1. Шест минути по-късно Солдадо беше на сантиметри да си означи автогол, нацелвайки гредата при корнер. В Борха от състава на гостите центрира към далечната греда, където Едгар Мендес нацели греда. Две минути по-късно домакините вкарахапобеден гол. Дарвин Мачис добави в мрежата, откакто първичният удар беше спрян. Ла Лига 2 кръг, неделя 20 септември  Гранада 2:1краен резулат  Алавес