Отборът на Голдън Стейт Уориърс продължи с добрите си изяви

...

Уориърс не оставиха шансове на Никс в Медисън Скуеър Гардън

Отборът на Голдън Стейт Уориърс продължи с положителните си изяви в последните седмици, откакто победи Ню Йорк Никс със 110:99 като посетител в мач от постоянния сезон на НБА. В " Медисън Скуеър Гардън " Стеф Къри даде преднина на Уориърс с тройка 17 секунди след началото на срещата и до финалната сирена гостите не изпуснаха водачеството си.

Домакините, които вкараха първия си панер в средата на първата част при резултат 0:14, съумяха да се приближат на четири точки от противника в средата на последната четвърт, само че нямаха сили да стигнат до поврат. Къри бе над всички на корта и приключи с 31 точки (8 тройки) и 11 битки, като едвам за повторно в кариерата си осъществя дабъл-дабъл до почивката (17 точки и 10 борби). Наложилият се в стартовата петица Джонатан Куминга добави 25 точки и 8 битки, Клей Томпсън се включи с 16 точки от пейката, а завръщащият се след травма деец Крис Пол се регистрира с 11 точки, 6 асистенции и 4 битки. За Никс, които са без Джулис Рандъл и Оу Джи Ануноби, най-резултатен бе Джейлън Брънсън с 27 точки, до момента в който Джош Харт приключи с 14 точки, 18 битки и 7 асистенции.

Тимът на Стив Кър към този момент има 12 победи и 3 загуби в последните си 15 дуела, само че все пак заема 10-то място в Западната конференция с баланс 31-27. За Никс това бе седмо проваляне в последните девет мач, а отборът е на четвърта позиция на Изток с актив 35-25.