Отборът на Глазгоу Рейнджърс се класира за 3-ия предварителен кръг

...

Рейнджърс продължава след реми у дома

Отборът на Глазгоу Рейнджърс се класира за 3-ия прелиминарен кръг на Лига Европа. Това стана факт след тъждество 1:1 с Осиек вкъщи на своя " Айброкс Стейдиъм ". Шотландците бяха спечелили с 1:0 в първия мач в Хърватия и по този начин с общ резултат 2:1 не престават напред.

Срещата бе много равностойна, като домакините въпреки всичко първи взеха преднина в мача с гол на Никола Катич в 53-ата минута, който даде успокоение на играчите в синьо.

В 89-ата минута обаче Осиек съумя да изравни посредством Борна Баришич и направи края на мача много под напрежение, защото хърватите имаха потребност от единствено още един гол, с цел да продължат напред. Такъв обаче не падна и Рейнджърс е в идната фаза.

Мачът ще се запомни и със сериозните конфликти сред почитатели на двата тима преди неговото начало.

В последна сметка шотландският отбор е в третия прелиминарен кръг, където му следва да се изправи против словенския Марибор.