Отборът на Гърция записа ценна победа с 2:1 срещу Кипър

...

Гърция с единия крак в баражите след обрат срещу Кипър

Отборът на Гърция записа скъпа победа с 2:1 против Кипър и съвсем несъмнено ще играе бараж за Мондиал 2018 в Русия.

Двубоят от група „ H” стартира с гол за домакините, дело на Пиерос Сотириу в 18-ата минута на срещата. Само две минути обаче бяха нужни на елините да извърнат резултата и да стигнат до триумфа. Костас Митроглу вкара изравнителното попадение в 24-ата минута, а Александрос Циолис се разписа с глава, осигурявайки успеха за отбора си.

Дъжд от голове в група H, Босна загази

Така Гърция към този момент заема второто място в групата с актив от 16 точки. Босна и Херцеговина, които паднаха от Белгия с 3:4 по-рано през днешния ден, са с 2 точки зад елините. Кипър заема петото място с 10 точки. Лидер пък е Белгия с 25.

В последния си мач Гърция приема новобранеца в групата Гибралтар и успеха им наподобява в забрадка вързана. Въпреки това елините ще би трябвало да наблюдават и протичащото се в останалите групи, защото в случай че отборът е записал най-слабо показване от всички втори, то ще изгуби правото си на присъединяване в баражите.