Отборът на Фрайбург спечели и третото си гостуване през сезона

...

Сензацията сред вратарите в Германия не успя да спре Фрайбург

Отборът на Фрайбург завоюва и третото си посещение през сезона в Бундеслигата до момента и е на трета позиция - единствено на точка от водача Байерн (Мюнхен). В среща от шестия кръг през днешния ден отборът надделя Фортуна (Дюселдорф) с 2:1 с надвит гол на Джан-Лука Валдшмит девет минути преди края.

Фрайбург стигна до трите точки, без значение че против себе си имаше сензацията измежду вратарите тази акция - Зак Стефен. Стражът на Фортуна, който е преотстъпен от Манчестър Сити, избави дузпа при 1:1 в 64-ата минута. Тогава американският национал парира удара на Лукас Хьолер.

Стефен към този момент има 36 спасявания и е надалеч напред пред останалите вратари в немския хайлайф, като вторият в тази ранглиста е с 23 отразени изстрела. На няколко пъти към този момент той беше избиран за №1 за кръга измежду играчите на своя пост. Стефен има два сезона и в школата на Фрайбург.

Before #F95SCF, Zack Steffen had the most shots saved (35) of all Bundesliga keepers.

Today, he saved his first (career 9th) Bundesliga penalty. pic.twitter.com/Zzy2T3gAko
— DW Sports (@dw_sports) September 29, 2019
Иначе Фортуна поведе в 42-ата минута, когато Роувен Хенингс наказа с глава неразчетено излизане на другия вратар - Александер Шволов. Още преди почивката обаче гостите изравниха посредством Йонатан Шмид.

Отборът от Дюселдорф пропусна своя късмет в 72-ата минута, когато Кенан Караман излезе самичък против Шволов, само че на два пъти не съумя да го преодолее. Девет минути по-късно Валдшмит прониза Стефен за победното 2:1 за гостуващия състав.

Game, set, match #F95SCF 1-2 pic.twitter.com/SdpuMXH4WP
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) September 29, 2019
Фортуна започва сезона с победа, само че по-късно в шест следващи кръга взе единствено една точка. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ

Бундеслига 6 кръг, неделя 29 септември  Фортуна Дюселдорф 1:2краен резулат  Фрайбург