Отборът на Фрайбург постигна трудна, но важна победа с 2:1

...

Фрайбург надви Майнц и се изравни с Унион на върха

Отборът на Фрайбург реализира сложна, само че значима победа с 2:1 като хазаин на Майнц 05 в дуела посред им от осмия кръг на Бундеслигата.

Домакините излязоха напред в резултата още в третата минута, когато Михаел Грегорич беше прецизен с мощен изстрел. В 37-ата точно той нацели напречната греда от близко, само че по този начин или другояче Даниел-Кофи Киере добута топката за 2:0. В 52-рата минута гостите върнаха един гол посредством Аарон Мартин Карикол, само че нямаха сили за освен това от това и трябваше да се примирят със загубата.

Така Фрайбург събра 17 точки и се изравни с водача Унион (Берлин), като отборът е на втората позиция поради по-лошата си голова разлика. Майнц се намира на десетото място с 11 извоювани пункта.

Снимки: Gettyimages