Отборът на Фрайбург победи Майнц 05 с 1:0 като гост

...

Фрайбург си спомни какво е победа и върна Майнц в реалността

Отборът на Фрайбург победи Майнц 05 с 1:0 като посетител в дуел от 13-ия кръг от шампионата на Германия по футбол.

Фрайбург прекъсна серията си от четири мача без триумф в Бундеслигата и към този момент заема осмо място с 18 точки.

За Майнц провалянето бе първо след четири срещи без загуба в шампионата. Тимът остава предпоследен, 17-и в подреждането с 8 точки и единствено една победа от началото на сезона.

29-годишният австрийски нападател на гостите от Фрайбург Михаел Грегорич бе създател на единственото попадение в 69-ата минута на мача.

Людовик Айорк опита да заплаши вратата на Фрайбург в 17-ата минута, само че бе неакуратен при удара си, а десетина минути по-късно Грегорич удари греда за гостите. Пак той пропусна добра опция за Фрайбург в добавеното време на първата част.

Французинът Айорк бе покрай попадение за Майнц и в 52-ата минута, само че без триумф, а в 69-ата Михаел Грегорич не сгреши, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините.
Източник: novsport.com