Отборът на Фрайбрг победи гостващия Вердер с 2:0 в двубой

...

Фрайбург удари Вердер и влетя в тройката, Груев не успя да помогне на своите

Отборът на Фрайбрг победи гостващия Вердер с 2:0 в дуел от 11-ия кръг на немската Бундеслига. Българският национал Илия Груев игра цялостен мач за гостите, само че нямаше по какъв начин да им помогне да измъкнат нещо от срещата, откакто те останаха и с 10 души след едвам четвърт час игра.

Още в 14-ата минута отборът от Бремен остана с 10 души, откакто Марко Фридл направи извънредно влизане в краката на конкурент и получи пряк червен картон.
Малко по-късно Килиан Силдилия откри една отбита топка в наказателното поле, само че изстрелът му мина настрана от лявата греда. Това беше най-хубавият късмет за някой от двата състава през първата част

Десетина минути след началото на второто полувреме Лукас Кюблер получи прекрасен пас и с акуратен удар матира Павленка.

А тъкмо 10 минути преди края интригата в срещата дефинитивно замря, когато Винченцо Грифо отсъди дузпа, дадена за нарушаване на Феликс Агу минута по-рано.

До края не се стигна до нещо по-опасно пред двете порти и домакините прибраха трите точки, с които се качиха на трета позиция с 21 пункта, Вердер остава 11-и с 15.