Отборът на Франция се класира за четвъртфиналите на световното първенство

...

Отборът на Франция се класира за четвъртфиналите Мондиала в Русия

Отборът на Франция се класира за четвъртфиналите на международното състезание по футбол в Русия.

В първият осминафинал от шампионата, в Казан,  французите победиха с 4:3 Аржентина. Два гола  за " петлите " вкара Килиан Мбапе, по един Гризман от дузпа и Павар.

Попаденията за Аржентина означиха Ди Мария, Меркадо и Агуеро.

Нападателят на Франция Килиан Мбапе бе определен за " Играч на мача " с Аржентина.

19-годишният Мбапе вкара третия и четвъртия гол за " петлите " и създаде дузпата, от която Антоан Гризман откри резултата в 11-ата минута.

За Мбапе това е втора премия за " Играч на мача " след тази в дбувоя с Перу, когато вкара единствения гол за успеха с 1:0.

Съперникът на  Франция ще бъде избран от другата осминафинална среща сред съставите на Уругвай и Португалия, която стартира в  21часа в Сочи.
Източник: bnr.bg