=Отборът на Франция разби с 4:0 Холандия в среща от

...

Французите изкорениха всички лалета от Стад дьо Франс

=Отборът на Франция разруши с 4:0 Холандия в среща от квалификациите за Мондиал 2018.

Головете за " петлите " осъществиха Антоан Гризман, Тома Лемар (2) и Килиан Мбапе, а резултатът можеше да бъде и по-голям в интерес на " петлите ".

Вицешампионите на Европа към този момент водят еднолично в групата, в която играе и България. Загубата отдалечава " лалетата " от първото място, което класира непосредствено за финалите в Русия. Холандците към този момент са четвърти, изоставяйки на две точки зад нашите.

Домакините имаха предимство през цялата първа част, само че съумяха да осъществят едвам едно попадение. На собствен ред " оранжевите " по този начин и не откриха " оръжие " против атакуващия жанр на " петлите ".

Мачът на " Стад дьо Франс " в Париж бе един рецитал за домакините. Той стартира в 14-ата минута,когато двойно подаване сред Антоан Гризман и Оливие Жиру приключи с попадение на играча на Атлетико Мадрид за 1:0.

България постави завършек на кошмара - победихме Швеция с 3:2
" Хайдутите " на Петьо Хубчев сложиха завършек на 50-годишното шведско иго!

Луд мач на " Васил Левски " и историческа победа с 3:2

В 62-ата минута Кевин Строотман получи втори жълт картон, 5 минути, откакто бе получил първия и по този начин остави Холандия с 10 д,уши до края. Това напълно отприщи натиска на французите. Бе ред на мощно мечтаната трансферна цел от Монако Тома Лемар да се разпише, освен това на два пъти - в 73-ата и 88-ата минута.

В края към този момент осъществената мегапокупка на ПСЖ Килиан Мбапе от Монако също поигра 15-ина минути, а в добавеното време добави мизерията на " петлите ", реализирайки четвъртото попадение за 4:0.

ФРАНЦИЯ - ХОЛАНДИЯ 4:0

1:0 Гризман (14 " ), 2:0 Лемар (73 " ), 3:0 Лемар (88 " ), 4:0 Мбапе (91 " )

СТАДИОН: " Стад дьо Франс "

СЪДИЯ: Джанлука Роки

ФРАНЦИЯ: Лорис, Курзава, Умтити, Погба, Гризман, Лемар, Жиру, Коман, Канте, Сидибе, Кошчелни (резерви: Манданда, Ареола, Жале, Зума, Лаказет, Товен, Матуиди, Рабио, Дин, Фекир, Мбапе, Кимпембе)

ХОЛАНДИЯ: Силесен, Фосу-Менса, Де Фрай, Хьод, Блинд, Строотман, Промес, Вайналдум, Янсен, Снайдер, Робен (резерви: Стекеленбург, Зут, Фелтман, Де Лигт, Рекик, Мартинс Инди, Вилена, Депай, Прьопер, Ван Перси, Ван Хинкел, Дост)