Отборът на Фортуна (Дюселдорф) загуби с 1:2 у дома от

...

Горчиво завръщане за Фортуна след три гола с глава

Отборът на Фортуна (Дюселдорф) загуби с 1:2 вкъщи от Аугсбург в първия си мач след завръщането си в Бундеслигата. След пет години във Втора Бундеслига “червено-белите” играха нервно и позволиха поврат след почивката. Фортуна откри резултата в 39-ата минута, само че попадения в 57-ата и 76-ата обърнаха развоя на срещата. Интересното е, че и три гола паднаха след удари с глава. Домакините започнаха сковано и мъчно проведоха нападенията. В края на полувремето съумяха да се възползват от грешката на вратаря Фабиан Гийфер. В 39-ата минута стражът потърси пас към левия бранител, само че вместо това откри Матиас Цимерман, който центрира отдясно към далечната греда и там Бенито Раман означи от близко с глава - 1:0. През второто полувреме баварският отбор направи цялостен поврат. В 57-ата Жонатан Шмид центрира към Мартин Хинтерегер, който вкара зрелищно с глава благодарение на напречната греда. В 76-ата Аугсбург осъществя второ попадение при противоречиво състояние за засада. Резервата Марко Рихтер центрира към Андре Хаан, който вкара нов гол с глава за 1:2. До края на домакините не откриха сили да отвърнат на удара.
Бундеслига 1 кръг, събота 25 август  Фортуна (Дюселдорф) 1:2краен резулат  Аугсбург