Отборът на ФК Созопол прибави важни три точки в борбата

...
Отборът на ФК Созопол прибави важни три точки в борбата
Коментари Харесай

Созопол с ценен успех срещу Миньор , продължава да преследва Нефтохимик

Отборът на ФК Созопол прибави значими три точки в битката за челната позиция в Югоизточната Трета лига. Вчера на негостоприемния стадион " Миньор " в Раднево, в среща от 14-ия кръг, " небесносините ", които преследват триумфа във всеки един дуел, се постановиха мъчно с 0:1 над домакините от Миньор и не престават да преследват водача Нефтохимик. Преди седмица, момчетата на Маргарит Димов прибавиха следващи три точки, като завоюваха гостуването си над Димитровград 1947 с 1:3.

Вчера в Раднево, както бе и в Димитровград, гостите от Созопол демонстрираха воля, темперамент, предпочитание за победа още от началото и справедливо си потеглиха с трите точки. Созопол изчакваше търпеливо своите шансове и при един от тях се възползва. В воин за гостите се трансформира французинът Уилфред Гримо, който се разписа в 12-та минута. След прекрасен пробив по левия фланг на Кристиян Иванов, младият нападател навърза пет, шест състезатели на домакините и асистира в дребното наказателно поле за непокрития атакуващ футболист на гостите, който със 7-то си попадение в шампионата, донесе 10-та победа за " небесносините " от началото на акцията. След почивката домакините от Раднево се пробваха да стигнат до непълен триумф, създавайки рискови положения, а на два пъти вратарят на Созопол Свилен Нотев трябваше да демонстрира инстикт и да избавя своя отбор. Двата отбора приключиха с по 10 индивида, откакто за имитация бе изпъден играч на Раденво, а за гостите от Созопол, преувеличен втори жълт картон за нарушаване получи точно Гримо, който ще пропусне семейството на Гигант Съединение идната събота.

Созопол набира скорост и печели победа след победа, а това кара съперниците на " небесносините " да бъдат двойно стимулирани и да се хвърлят против тях. " Небесносините " са в невероятна форма, след пет поредни победи и общо седем с тази над Нефтохимик вкъщи с 2:1 и двете равенства - 2:2 против Черноморец и 0:0 с Левски Карлово. Момчетата на Маргарит Димов не познават усета на провалянето към този момент 9 кръга, а последното датира от 8-и септември, когато Созопол отстъпи в 5-ия кръг с 2:1 при гостуването си на Борислав Първомай. Другото проваляне е още на старта в шампионата, а Созопол отстъпи с 2:0 над Загорец Нова Загора.

След триумфа, " небесносините " не престават да бъдат на втората позиция в класирането след 10 победи, 2 равенства и 2 провали, голова разлика 30:13 - 32 точки, с две по-малко от Нефтохимик, които са с 34 след вчерашната победа при визитата си над Борислав Първомай с 1:2. Созопол и Нефтохимик имат най-хубавото нахлуване, като " шейхоете " са осъществили 37 попадения, а с позволили единствено 9. Черноморец е другият тим, който е вкарал 30 гола, а е позволил 15, само че момчетата на Радостин Кишишев изостват на 7 точки от Созопол и на 9 от Нефтохимик. В останалите дуели през вчерашния ден нямаше изненади, а Марица победи вкъщи Карнобат с 3:0, Загорец се наложи с 2:1 над Сокол Марково, а Черноморец, които нямаха победа от 5 мача, завоюваха в Асеновград с 2:4 над локалния Асеновец 2005. Загорец има и мач по-малко против Свиленград вкъщи, а тази среща ще се организира след две седмици, на 21-и ноември (сряда), от 14:30 часа в Нова Загора.

Симпатичният дилетант Хасково, воден от Емил Ангелов Бабангида също записа триумф вкъщи с 1:0 над Атлетик Куклен, като задачата на домакините е одобряване в групата и по-предно класиране. Именно Хасково ще диша във врата на Черноморец и към този момент е единствено на 3 точки от " акулите ", които преди два кръга съумяха в последните минути да се доберат до точката там, завършвайки наедно 1:1.

" Много значима победа против тим формиран единствено от фрагменти на Берое. От мач на мач играем все по-добре " -коментира мощният човек в клуба Румен Димов.

В идващия 15-и кръг Созопол приема Гигант Съединение. Срещата е в събота 17-ти (ноември), от 15.30 часа, а както знаете в групата само " небесносините " играят на осветяване.
Югоизточна Трета лига 14 кръг, събота 10 ноември  Миньор (Раднево) 0:1краен резулат  Созопол
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР