Отборът на Фиорентина записа трета поредна победа в Серия А.

...

Фиорентина си тръгна с победа от Торино

Отборът на Фиорентина записа трета поредна победа в Серия " А ". Футболистите на Стефано Пиоло надделяха Торино с 2:1 и си потеглиха с трите точки от стадиона на " биковете ". Най-интересното в срещата се случи след почивката. В 59-ата минута френският халф на гостите Жордан Верету открадна топката от защитата на Торо и с обмислен шут порази мрежата - 1:0.

В 86-ата минута обаче голмайсторът на домакините Андреа Белоти засече красиво прехвърлящ пас и резултатът бе подравнен. В добавеното време реферът Клаудио Галулучи назначи углавен удар за " виолетовите " и Сирил Теро с мощна тупалка в средата на вратата донесе триумфа на своите. Така с две " френски " попадения Фиорентина завоюва конфликта на средняците в класирането на калчото.