Отборът на Фиорентина записа минимална победа с 1:0 при домакинството

...

Фиорентина най-после записа победа на Артемио Франки

Отборът на Фиорентина записа минимална победа с 1:0 при семейството си на Каляри от 17-ия кръг на Серия " А " и по този начин реализира първи турнирен триумф на " Артемио Франки " от 25 октомври насам.

В 25-ата минута съдията отсъди дузпа в интерес на " виолетовите " за фаул на Кристиан Олива против Душан Влахович. Последва ревизиране посредством ВАР, което сподели, че нападателят в действителност е изритал халфа на гостите и по този начин решението за углавен удар беше анулирано. В 37-ата минута реферът уточни бялата точка в интерес на гостите след нарушаване на Игор Жулио против Жоао Педро. Именно капитанът на сардинци извърши дузпата, само че Бартломей Драговски избави неговия удар. В 72-ата минута Влахович означи единственото попадение в мача след асистенция на Хосе Кайехон.

YEESSSS!!! THREE POINTS!
— ACF Fiorentina English (@ACFFiorentinaEN)
Така Фиорентина се изкачи на 12-ата позиция в класирането, събирайки 18 точки в актива си, а Каляри остава 16-и с 14 извоювани пункта.
Серия А 17 кръг, неделя 10 януари  Фиорентина 1:0краен резулат  Каляри