Отборът на Фиорентина се наложи с 5:0 над последния Сампдория

...

Фирентина разби и запрати Сампдория към Серия Б

Отборът на Фиорентина се наложи с 5:0 над последния Сампдория в 32-рия кръг на Серия А.

Първото полувреме не предвиждаше толкоз безапелационен триумф за домакините, които съумяха да открият резултата едвам в добавеното време посредством Гаетано Кастровили.

След почивката обаче тимът от Генуа смъкна гарда и позволи доста попадения във вратата си. Първо Додо направи резултата 2:0 след час игра. Малко по-късно Алфред Дънкан вкара и трети гол за отбора от Флоренция.

Кристиан Куаме вкара четвърти гол за Фиорентина, а Алекса Терзич оформи крайното 5:0 в самия край.

Фиорентина завоюва 3 точки и прескочи цели четири тима в класирането, като към този момент е на осма позиция. Положението на Сампдория наподобява съвсем безнадеждно и тимът явно ще играе в Серия B от идващия сезон.