Отборът на Фиорентина се наложи над Кремонезе с 2:0 при

...

Победа за Фиорентина, Кремонезе затъва все повече

Отборът на Фиорентина се наложи над Кремонезе с 2:0 при гостуването си в 26-ия кръг на италианската Сериа А. " Виолетовите " поведоха с 1:0 в средата на първата част с попадение на Роландо Мандрагора, който се възползва от асистенция на Джонатан Иконе. Мандрагора подаде на Артур Кабрал, който вкара втория гол в 50-ата минута.

Със извоюваните точки отборът от Флоренция се изкачи до 11-о място в класирането, а Кремонезе остана на дъното с равни индикатори със Сампдория.

В другия мач Верона и Монца приключиха 1:1. И двете попадения в мача паднаха при започване на второто полувреме. Първо Симоне Верди изведе Верона напред в резултата в 51-вата минута, само че единствено четири минути по-късно Стефано Сенси съумя да изравни за новака в Серия А. След час игра Джанлука Капрари вкара второ попадение за Монца, само че то бе анулирано поради засада след обзор на обстановката с видео повторенията.

Монца бе изпреварен от Фиорентина и е на 12-о място, а Верона е 18-и пред последните два отбора в класирането.