Отборът на Фиорентина постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването

...

Влахович избухна с исторически хеттрик срещу “вещиците”

Отборът на Фиорентина реализира безапелационна победа с 4:1 при гостуването си на Беневенто от 27-ия кръг на Серия “А”. В основата на триумфа беше нападателят Душан Влахович, който се регистрира с хеттрик още преди почивката, ставайки първият състезател на “виолетовите” с това достижение в мач от Калчото от 2 февруари 1964 година насам, когато същото направи Курт Хамрин, разписал се пет пъти при успеха със 7:1 над Аталанта.

Влахович означи първия си гол още в 8-ата минута, а в 26-ата се разписа за втория си в дуела. В добавеното време на първата част той оформи своя хеттрик с превъзходен изстрел от огромна отдалеченост. В 56-ата минута Артур Йоница вкара почетното попадение за “вещиците”, откакто беше прецизен с глава при центриране от корнер. В 75-ата Франк Рибери откри с пас в наказателното поле Валентен Ейсерик, който трансферира вратаря за крайното 4:1 в интерес на своя отбор.
3 - Prior to Dusan Vlahovic, the last Fiorentina player to score a hat-trick in Serie A during the first half of play was Kurt Roland Hamrin, in February 1964 against Atalanta. Uncontrollable.
— OptaPaolo (@OptaPaolo) С втората си турнирна победа като посетител през сезона Фиорентина събра 29 точки и се придвижи до 12-ата позиция в класирането, където Беневенто е 16-и с 26 извоювани пункта. Серия А 27 кръг, събота 13 март  Беневенто 1:4краен резулат  Фиорентина