Отборът на Фиорентина постигна класическа победа с 3:0 при домакинството

...

Фиорентина с класика над слаб Каляри

Отборът на Фиорентина реализира класическа победа с 3:0 при семейството си на Каляри от деветия кръг на италианската Серия А.

Бившият състезател на Интер Кристиано Бираги откри резултата в 21-та минута, когато осъществя от дузпа, свирена за игра с ръка на Балде Кейта.

В 42-та Рикардо Сапонара подаде топката на Николас Гонсалес в наказателното поле, който на празна врата удвои преднината на “виолетовите”.

Четири минути след началото на втората част сръбския голаджия Душан Влахович оформи крайното 3:0, разписвайки се непосредствено от директен свободен удар, като това е първият му гол от директен свободен удар в калчото

Тимът от Флоренция събра 15 точки и се изкачи на шестата позиция в класирането. Там са още Рома и Аталанта, само че те са с по-добра голова разлика от „ Виола “. Каляри е на предпоследното място с едвам шест извоювани точки.