Отборът на Фиорентина победи Дженоа с 2:1 като гост. Срещата

...

Фиорентина удари Дженоа и се изравни с лидерите в Серия А

Отборът на Фиорентина победи Дженоа с 2:1 като посетител. Срещата бе от четвъртия кръг на италианската Серия А.

Гостите от Флоренция бяха доста по-добрият тим и справедливо се поздравиха с 3-те точки. " Виолетовите " не съумяха да се разпишат през първото полувреме, само че през втората част го направиха на два пъти.
 Атлетико (Мадрид) вади 50 млн. евро за голмайстора на Фиорентина

Сумата обаче няма да е задоволителна

Точно един час след началото на мача - Рикардо Сапонара изведе Фиорентина напред в резултата. Две минути преди приключването на постоянното време се разписа и Джанлука Бонавентура и на процедура реши изхода от дуела. Дълбоко в добавеното време, домакините върнаха едно попадение от дузпа, а негов създател стана Доменико Крисчито.

С успеха " виолетовите " събраха 9 точки в актива си и се изравниха с водачите в Серия А. Дженоа пък заема нежеланото 14-то място, с едвам 3 пункта в актива си.