Отборът на Финландия надделя с 2:0 при домакинството си на

...

Голмайсторът на Финландия донесе успеха над Босна и Херцеговина

Отборът на Финландия надви с 2:0 при семейството си на Босна и Херцеговина в мач от третия кръг на евроквалификациите. Автор и на двете попадения беше Теему Пуки (56’, 68’).

През първата част двата тима си поделиха превеса в играта, само че голове липсваха. Пуки обаче се погрижи това да бъде нарушено в 56-ата минута, когато след независим пробив насочи топката задоволително добре, с цел да открие резултата. В 68-ата минута Робин Лод пусна извеждащ пас към звездата на Норич, който трансферира съперниковия вратар, с цел да удвои преднината на своя отбор. До края на мача гостите потърсиха пътя до гола, само че по този начин и не го откриха.
С триумфа през днешния ден Финландия събра шест точки от три мача и се изравни с Италия на върха в група J, която обаче е изиграла единствено две срещи. Босненците пък остават на четвъртото място с четири пункта. ЕВРО 2020 3 кръг, събота 8 юни  Финландия 2:0краен резулат  Босна и Херцеговина