Отборът на Филаделфия Севънтисиксърс победи Милуоки Бъкс със 110:102 у

...

Ембийд спечели индивидуалния сблъсък с Янис в НБА

Отборът на Филаделфия Севънтисиксърс победи Милуоки Бъкс със 110:102 вкъщи в дуел от постоянния сезон на НБА. В " Уелс Фарго Сентър " във Фили двама от кандидатите за MVP на сезона Джоуел Ембийд и Янис Адетокумбо направиха забавен двубой, само че центърът на Сиксърс надви и изведе своя отбор до триумф.

Ембийд приключи с 32 точки, 11 битки, 8 асистенции и 3 чадъра за 36 минути игра, а Тайрийз Макси добави 24 точки за 20 минути на корта. От своя страна Адетокумбо осъществя 25 точки и 14 битки, а Боби Портис се регистрира с 21 точки и 11 битки.

За Бъкс (11-4) това бе четвърта загуба в последните шест мача, като след тази серия те бяха изместени от първото място на Изток от Бостън Селтикс (13-3). Филаделфия се изкачи до осма позиция в същата Конференция с актив 8-7.