Отборът на Ейбар спечели с 1:0 срещу Бетис в мач

...

Ейбар задълбочи кризата в Бетис

Отборът на Ейбар завоюва с 1:0 против Бетис в мач от 36-ия кръг на Примера дивисион. Хосе Анхел - Коте означи в 45-ата минута. С триумфа баските задминаха “вердибланкос” в средата на класирането. Тимът на Бетис записа поредност от пет срещи без победа.

Наставникът на севилци Кике Сетиен направи голям брой кадрови промени в състава си и даже смени схемата на такава с четири бранители. Домакините подходиха по-активно и по-дейно търсеха разкриване на резултата. В 19-ата минута Гонсало Ескаланте насочи рисково с глава, само че стражът на “зелено-белите” Жоел Роблес изпъкна с доста положително избавяне. В 29-ата вратарят на гостите скапе положителното впечатляване, като се опита да изнася топката на крайник сред двама съперникови футболисти. Жоел загуби владението, само че имаше шанса Марк Кукурейя да не означи. В 42-рата Джовани Ло Селсо нацели греда след прекрасен фалцов удар. В края на полувремето баските откриха резултата. Хосе Анхел - Коте стреля отвън наказателното поле, топката мина под краката на играчите и заблуди вратаря - 1:0. В средата на второто полувреме гостите от “Бенито Вийямарин” получиха дузпа след дълготрайно ревизиране на ВАР. Ло Селсо стреля в средата на вратата и стражът мазета с крайник. До края на срещата натискът на Баломпие не донесе резултат, а контрите на “синьо-червените” бяха доста рискови. Примера дивисион 36 кръг, неделя 5 май  Ейбар 1:0краен резулат  Реал Бетис