Отборът на Ейбар постигна една от най-паметните си победи в

...

Ейбар с героичен обрат срещу Севиля, втора поредна загуба за звездите на Лопетеги

Отборът на Ейбар реализира една от най-паметните си победи в Ла Лига. Тази вечер селекцията на Хосе Мендилибар трагично нади Севиля с 3:2, макар изоставането си от цели две попадения до 65-ата минута. Поражението пък е второ следващо за гостите, които в предходния кръг скапаха положителния си актив против Реал (Мадрид).
 Реал (Мадрид) на върха в Ла Лига, чиста победа за Зизу и компания против Осасуна

Треньорът на Реал Зинедин Зидан имаше съществени кадрови проблеми за мача

Двубоят започва отлично за севилци, които поведоха още в 11-ата минута посредством Лукас Окампос. Трите точки изглеждаха подсигурени, откакто в 33-ата минута аржентинецът този път влезе в ролята на помощник за гола на Оливер Торес.

Големият поврат за Ейбар започва от 65-ата минута, когато Орейана беше прецизен от дузпа. Макар и върнал своите момчета в по-задни позиции, Хулен Лопетеги не съумя да удържи преднината за андалусци и равенството беше възобновено в 77-ата посредством Педро Леон.
 Снимка 444790
Източник:

Радостта на " Ипура " беше цялостна в 82-ата минута. Коте взе славата за себе си, откакто осъществя прелестно попадение, непосредствено от директен свободен удар. За него виновност ненапълно има и стражът на Севиля - Вацлик.

Поражението смъкна Севиля до седмото място в класирането с актив от 10 точки. С този си триумф пък Ейбар реализира първи три точки през сезона.

ЕЙБАР - СЕВИЛЯ 3:2

0:1 Окампос (11 " ), 0:2 Торес (33 " ), 1:2 Орейана (66 " ), 2:2 Педро Леон (77 " ), 3:2 Коте (82 " )