Отборът на Евертън се изложи за втори пореден път в

...

Евертън се издъни и срещу Аполон, остана последен в групата

Отборът на Евертън се изложи за втори следващ път в групите на Лига Европа. След фиаското в първия си мач против Аталанта в Италия, където „ карамелите “ изгубиха с 0:3, през днешния ден вкъщи на „ Гудисън парк “ възпитаниците на Роналд Куман още веднъж изпитаха съществени компликации против кипърския Аполон Лимасол.

Мачът в Ливърпул завърши при резултат 2:2, а изравнителният гол за гостите пристигна в 88-ата минута. Тимът на Аполон даже завърши мача в числено понижен състав, само че това също не оказа помощ на домакините.

Тимът от Лимасол откри изненадващо резултата, откакто защитата на домакините не съумя да се ориентира при една бърза офанзива и остро центриране отдясно. Топката бе подадена на границата на дребния пеналт, където Адриан Сардинеро Копра засече коженото кълбо и откри резултата.

Футболистите на Евертън въпреки всичко съумяха да отговорят относително бързо. Девет минути след първия гол в срещата, домакините изравниха посредством звездата си Уейн Рууни, който вкара първия си гол в Европа, след завръщането си на „ Гудисън парк “. Голът за домакините обаче си бе чист подарък от страна на отбраната на Аполон.

Защитник на гостите се опита да върне топката на своя вратар, само че пасът му бе извънредно неакуратен, Рууни стигна първи и на празна врата просто насочи коженото кълбо в мрежата.

В 66-ата минута Евертън стигна до цялостен поврат на резултата, откакто Сигурдсон изведе Влашич, а той с обмислен удар фронтално против вратата порази задачата.

Пет минути преди края на дуела Валентин Робердже от състава на Аполон си изкара доверчив пряк червен картон, настъпвайки по гърба паднал на земята футболист на Евертън. Въпреки това обаче, единствено три минути по-късно, гостите стигнаха до значимия изравнителен гол и разочароваха почитателите по-трибуните. Голът на Аполон пристигна след осъществяване на статично състояние. Топката бе центрирана от директен свободен удар, а в наказателното поле Ектор Юсте съумя да се пребори с двама бранители на Евертън и да насочи топката във вратата за 2:2.

В другия мач от групата сред Лион и Ааланта също се получи тъждество – 1:1.

Така след днешните резултати Аталанта зае първата позиция с актив от четири точки след два мача, следван от Аполон с две точки, Лион също с две и Евертън с 1.