Отборът на Евертън продължи със забележителното си представяне, като след

...

Челси продължава да копае дъното, Евертън надделя над сините

Отборът на Евертън продължи със забележителното си показване, като след триумфа над Нюкасъл Юнайтед пристигна и чиста победа над Челси с 2:0 в дуел от 16-ия кръг на Премиър лийг. Първата част приключи без маркиран гол, а успеха бе извоювана след почивката с голове на нормалния воин Абдулай Дукуре и резервата Люис Добин в добавеното време.

Първият гол падна в 55-ата минута. При превъзходна контраофанзива на " карамелите " Макнийл изведе Калвърт-Люин самичък против вратаря. Санчес излезе и блокира нападателя, само че топката отиде в Дукуре, който я насочи точно към мрежата.

" Карамелите " са към момента на 17-о място поради отнетите 10 точки, само че тимът щеше да бъде удобно в средата на таблицата. Челси е на 11-а позиция, като неувереното показване на отбора на Маурисио Почетино продължава.