Отборът на Етър постигна убедителен успех във втората си проверка

...

Мартин Тошев заби три гола при успех на Етър

Отборът на Етър реализира безапелационен триумф във втората си инспекция от подготовката, като надигра с 5:1 Сливен. С хеттрик се отличи новопривлеченият нападател Мартин Тошев, който подаде и за първото попадение на Кольо Станев.

Дебют за първия тим на Етър направи халфът от школата на " болярите " Атанас Атанасов. Великотърновци имаха цялостен превес против третодивизионния Сливен, чийто играещ треньор е някогашният капитан на етърци Иван Стоянов. Превъзходството им през първата част бе тотално и бе материализирано с четири попадения.

Още в 3-ата минута вратарят на домакините сгреши при изнасянето на топката, последва офанзива отляво на Мартин Тошев, който центрира и непокритият Кольо Станев от близко засече топката – 0:1. В 11-ата минута Мартин Тошев получи хубава топка отляво и стреля без закъснение, само че вратарят Сапунджиев съумя да извади в корнер.

Ново състояние за гол имаше в 16-ата минута, когато Валери Христов проби отдясно по аутлинията и откри Станев, който продължи към Мартин Тошев в голова позиция, само че вратарят съумя да пресече паса. Малко по-късно още веднъж игралият чудесно Кольо Станев непокрит нахлу към пеналта и бе съборен на границата.

В 23-ата минута след параболично центриране на Станев отдясно и топката срещна напречната греда. Последва голов рецитал на Мартин Тошев. Минута по-късно отново Кольо Станев центрира отдясно и Тошев с глава вкара първото си попадение за Етър – 0:2. Следващата забавна обстановка бе чак в 38-ата минута – Валери Христов центрира отдясно и Крум Стоянов се размина с топката пред голлинията.

През втората част " виолетовите " понамалиха темпото, макар че продължиха да водят играта. Домакините се възползваха в 50-ата минута, когато опитният играещ треньор – някогашният капитан на Етър Иван Стоянов понижи на 1:4.

На два пъти Атанас Атанасов можеше да се разпише, само че първо откакто бе изведен отдясно ударът му бе блокиран, а след това стреля от междинна отдалеченост, само че вратарят улови. В 58-ата минута Евгений Илиев излезе самичък против вратаря и пусна на Йоан Маринов, който обаче от чиста позиция би до гредата. Нисък удар на Илиев бе избавен от Павел Колев. Петият гол за Етър падна в 72-ата минута – Николай Янков стреля от фал, вратарят изпусна топката и Росен Върбишки от близко вкара за 1:5.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.