Отборът на Етър постигна четвърта победа от началото на сезона

...

Възходът на "Етър" продължава

Отборът на " Етър " реализира четвърта победа от началото на сезона в Първа професионална лига. Възпитаниците на Красимир Балъков победиха с 1:0 гостуващия " Витоша " Бистрица в среща от 11-ия кръг. Даниел Младенов донесе успеха на " болярите ", откакто се разписа в 77-ата минута.

" Етър " е в серия от шест следващи мача за шампионата и купата без загуба, като записа четири победи и две равенства.

Двата тима не съумяха да си отбележат гол през първото полувреме. Вратарят на гостите Християн Василев отрази мощен изстрел на Мане в 12-ата минута, а в 29-ата още веднъж гамбиецът стреля на сантиметри от вратата от директен свободен удар.

В началото на вторите 45 минути Флорент Боджадж беше открит с положително центриране отляво на Даниел Младенов, само че ударът му с глава беше неакуратен.

В 65-ата минута Стефан Христов нахлу рисково в наказателното поле, само че стреля малко вляво от вратата.

Единственото попадение в мача означи Даниел Младенов в 77-ата минута. Той се разписа с глава от близко след центриране отляво на Димо Атанасов. Минута след гола Младенов беше сменен от Ерик Почански.

До края и двата тима не сътвориха забавни положения и " Етър " завоюва мача с 1:0.

" Етър ": Иванов, Василев, Артюнин, Гълъбов, Атанасов, Сърмов, Колев, Мане, Руменов, Младенов, Боджадж

" Витоша " Бистрица: Василев, Гьонов, Милчев, Купенов, Цанков, Котев, Узунов, Садула, Вълчанов, Христов, Милев
Източник: btvnovinite.bg