Отборът на Еспаньол записа шеста загуба в Ла Лига след

...

Еспаньол е в много тежко положение преди мача с Лудогорец

Отборът на Еспаньол записа шеста загуба в Ла Лига след 0:1 вкъщи против Виляреал в среща от деветия кръг и остава на предпоследната 19-а позиция. Новият ментор на “лос перикитос” Пабло Мачин дебютира с проваляне в последната среща преди дуела с българския Лудогорец в Лига Европа. Карл Токо-Екамби вкара единствения гол в 17-ата минута. Гостите от Кастейон означиха с първото си голово състояние. В 17-ата минута Карл Токо-Екамби се възползва от недоразумение сред Давид Лопес и Диего Лопес и от близко осъществя за 0:1. Каталунците потеглиха напред в търсене на гол. В 30-ата Серхио Асенхо направи ужасно избавяне след изстрел на Виктор Гомес. Осем минути по-късно Джонатан Кайери нацели греда. След почивката “папагалчетата” продължиха да нападат. В 64-ата и 73-ата Кайери на два пъти беше покрай попадение след удар с глава. В 85-ата съдията Дел Серо Гранде назначи дузпа за барселонци. Повторенията демонстрираха, че решението му е неверно и благодарение на ВАР арбитърът се поправи.
Примера дивисион 9 кръг, неделя 20 октомври  Еспаньол 0:1краен резулат  Виляреал