Отборът на Еспаньол стигна до четвърто място във временното класиране

...

35-годишният Серхио Гарсия качи Еспаньол в зона “Шампионска лига”

Отборът на Еспаньол стигна до четвърто място във краткотрайното класиране след домакинска победа с 1:0 против Леванте в среща от четвъртия кръг на испанското състезание. Серхио Гарсия означи превъзходен гол в 52-ата минута, който беше задоволителен за трите точки, с помощта на блестящите прояви на вратаря на барселонци Диего Лопес. През първото полувреме имаше динамичност в играта, само че головите положения не бяха доста. Най-отчетливото се откри пред Борха Иглесиас очи в очи против Ойер в 29-ата минута. Стражът на “синьо-червените” се оправи с удара на своя противник. В 42-ата Жасон стреля много рисково и топката облиза гредата. В 47-ата звездата на валенсианци Хосе Моралес направи за смях отбраната на домакините, само че по-късно Диего Лопес се оправи с заплахата. В 50-ата стражът на “папагалчетата” Диего Лопес направи ново мощно избавяне след изстрел на Енис Барди. Две минути по-късно каталунците нанесоха своя удар посредством 35-годишния Серхио Гарсия. Естебан Гранеро открадна топката, подаде към Борха Иглесиас и той откри Серхио Гарсия. Последният не се поколеба и означи прелестен гол с ориентиране към сглобката - 1:0. В 58-ата първо Лео Баптищао, а по-късно Серхио Гарсия пропуснаха в границите на две секунди. В 84-ата Диего Лопес още веднъж се превъплъти в ролята на избавител, отразявайки шут на Антонио Луна. Примера дивисион 4 кръг, неделя 16 септември  Еспаньол 1:0краен резулат  Леванте