Отборът на Еспаньол, съперник на Лудогорец в групите на Лига

...

Еспаньол се надигна с обрат за четири минути

Отборът на Еспаньол, противник на Лудогорец в групите на Лига Европа, извоюва първа победа в Ла Лига след 2:1 като посетител на Ейбар в пладнешки мач от четвъртия кръг. Иван Рамис откри за “синьо-червените” в 58-ата минута. Две попадения на “папагалчетата” в 76-ата и 80-ата минута зарадваха каталунците. Джонатан Кайери пропусна първата голова опция в 14-ата минута, откакто стреля в обсега на вратаря Марко Дмитрович. В 45-ата Фабиан Ореяна изиска дузпа, само че съдията реши, че контактът не е задоволителен. Баските имаха превъзходство и това даде резултат в 58-ата минута. Централният защитник на “синьо-червените” Иван Рамис означи с глава на втора греда - 1:0. Гостите от Барселона изравниха в 76-ата. Факундо Ферейра овладя топка зад тила на отбраната и осъществя очи в очи с вратаря Дмитрович. Четири минути по-късно Естебан Гранеро се възползва от неточност в отбраната на домакините и означи за 1:2. В 90-ата Налдо от състава на гостите беше изпъден с втори жълт картон. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 4 кръг, неделя 15 септември  Ейбар 1:2краен резулат  Еспаньол