Отборът на Еспаньол продължава да разочарова своите привърженици и тъне

...

Еспаньол най-сетне спечели точка у дома

Отборът на Еспаньол продължава да разочарова своите последователи и тъне на дъното в Ла Лига. Днес “лос перикитос” завоюваха едвам първа точка на своя стадион от началото на сезона в Примера, откакто направиха 1:1 с гостуващия Хетафе в мач от 14-ия кръг. Хайме Мата даде задатък на кастилския отбор в третата минута, а Ву Лей изравни в 45-ата минута. Гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” откриха резултата още в третата минута след осъществяване на тъч. Топката стигна до далечната греда, където Хайме Мата надскочи своя надзирател и осъществя от шест метра - 0:1. Домакините потеглиха напред в търсене на равнене. Вратарят на Хета Давид Сория протегна ръка и мазета след удар на Фернандо Калеро. В 27-ата и стражът на “папагалчетата” Диего Лопес се прояви с отлично избавяне. В 45-ата каталунците изравниха. След центриране от корнер топката беше отклонена към втора греда, където свободният Ву Лей вкара от близко с крайник за 1:1. В 58-ата Ву Лей беше изведен с дълго подаване, само че на два пъти срещна съпротивата на вратаря. В 70-ата Хорхе Молина шутира от 19 метра, нацелвайки гредата от външната страна. В 85-ата Ву Лей още веднъж се измъкна от отбраната, само че не съумя да преодолее вратаря Сория. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 14 кръг, неделя 24 ноември  Еспаньол 1:1краен резулат  Хетафе