Отборът на Еспаньол надделя с 3:2 над Уулвърхамптън в мач

...

Последният в Примера запази честта си в Лига Европа

Отборът на Еспаньол надви с 3:2 над Уулвърхамптън в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа. Първата среща приключи с триумф 4:0 за британския отбор и реваншът довечера в Барселона образно беше протоколен. Последният в Ла Лига съумя да се поздраави с победа в мач с пет гола. В 16-ата минута Адриан Педроса центрира отляво и Джонатан Кайери засече с крайник на първа греда - 1:0. В 22-рата Адама Траоре изравни, откакто първият му удар беше блокиран от бранител. В 57-ата Кайери вкара второ попадение за “папагалчетата”, разписвайки се от дузпа. В 79-ата Мат Дохърти изравни от един метър след голова асистенция на Поуденс. В 90-ата Кайери завъртя хеттрик след пас на Пипа и удар с глава от 10 метра. Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 27 февруари  Еспаньол 3:2краен резулат  Уулвърхамптън