Отборът на Ероус постигна сериозна победа в битката за четвъртата

...

Джими Хънт и Симеон Ценов напомниха за класата си в НАЛБ

Отборът на Ероус реализира сериозна победа в борбата за четвъртата позиция в Дивизия I на Националната аматьорска лига по баскетбол. " Стрелите " надвиха над Ахил с крайното 75:66 (27:20, 13:16, 16:13, 19:17) и по този метод стъпиха на четвъртото място в класирането с баланс 11-9. Ахил остава седми с 8 победи и 12 загуби.

Ключови за триумфа на Ероус през днешния ден бяха някогашният състезател на Левски и Балкан Джими Хънт, както и Симеон Ценов, който бранеше екипите на Черно море и Спартак (Плевен) в професионалната си кариера.
Още в първата четвърт Ероус постановиха темпото си и се измъкнаха с актив от 7 точки след първата десятка.

Вторият интервал отиде на сметката на тима на Ахил, който редуцира недостига си на 4 пункта, само че в третата част още веднъж Ероус подходиха по-съобразително и усилиха преднината си. Четвъртата част стартира със серия от 6:0 за Ахил, която им оказа помощ да стопят разликата на единствено една точка, само че тройка на Джими Хънт постави началото на поредност от 10 поредни точки, която се оказа от основно значение за края на дуела. 9 следващи точки на Симеон Ценов довършиха Ахил - 75:66.

Именно Хънт и Ценов бяха единствените играчи на Ероус с двуцифрен точков актив. 187-сантиметровият американец приключи с 21 точки 7 битки, а крилото също вкара 21 пункта, само че взе и 15 битки. За Ахил Красимир Кирилов бе най-резултатен с 22 точки и 16 битки. Крум Мутафов добави 15 точки, а Даниел Тодоров се регистрира с 13 пункта и 7 асистенции.

В другия мач от Дивизия I за вечерта отборът на Балкан Ботевград записа седми триумф през сезона, откакто победи София Лайънс със 81:72 (19:17, 19:19, 31:18, 12:18). С успеха Балкан резервира 10-ата позиция в класирането с баланс 7-12, а София Лайънс е осми с 8-12.

Двубоят значително се реши след солидна трета четвърт за ботевградчани, посредством която си извоюваха 15-точков задатък при влизането в последните 10 минути. Играчите на София Лайънс въпреки всичко демонстрираха сърце и редуцираха задатъка до 6 точки, само че въпреки всичко триумфът отиде в интерес на " зелените ".

Георги Христов се разписа с " дабъл-дабъл " 21 точки и 19 битки за Балкан. Преслав Пешев също се показа солидно с 20 точки, а Тодор Петров вкара 18 и взе 8 битки. Петър Захов записа 23/7/5 за Лайънс, а Владимир Петров (15 борби) и Валери Асев прибавиха по 16 точки.