Отборът на Енисей се поздрави с първа победа в руското

...

Занев и Енисей излъгаха Динамо в Москва

Отборът на Енисей се поздрави с първа победа в съветското състезание от 27 август. В мач от 15-ия кръг през днешния ден Енисей надви с 2:1 като посетител над Динамо (Москва). Българският национал Петър Занев стартира на пейката на Енисей, само че още в 6-ата минута смени контузилия се Раде Дугалич и остана на терена до края на срещата.

Още в 3-ата минута Михаил Комков стреля към вратата на Динамо, топката се отклони от тялото на състезател на домакините и попадна във вратата на Антон Шунин.

Осем минути след почивката някогашният състезател на Левски Жоаозиньо изравни от дузпа. 11-метровият углавен удар бе отсъден за нарушаване на Петър Занев против Евгений Луценко. Жоаозиньо бе безмилостен от бялата точка, насочвайки топката в горния ляв ъгъл на Давид Юрченко.

Само две минути по-късно обаче гостите още веднъж излязоха напред в резултата. Дмитрий Ятченко извърши превъзходно директен свободен удар и не остави шансове на Шунин - 1:2.

Повече попадения в дуела не бяха осъществени и Енисей прекъсна серията си от 3 следващи загуби. Занев и компания взеха втора победа за сезона в шампионата и остават на последното 16-о място с към този момент 9 точки. Динамо пък е 12-и с 16 точки. Московчани нямат победа към този момент в 4 следващи срещи.
СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ ПОДРЕЖДАНЕ ПРИ ГОЛМАЙСТОРИТЕ Премиер Лига 15 кръг, събота 24 ноември  Динамо Москва 1:2краен резулат  Енисей