Отборът на Енергетик - БГУ записа трета победа в беларуската

...

Енергетик - БГУ завзе върха и няма кой да го настигне

Отборът на Енергетик - БГУ записа трета победа в беларуската Висша лига след 2:0 над ФК Минск в среща от третия кръг. Преди този мач и двата отбора бяха единствени със стопроцентов актив от точки. Новият водач няма по какъв начин да бъде настигнат преди идващия уикенд.

В 21-вата минута Якшибоев нахлу със мощен рейд отдясно и насочи удар, който беше отразен от вратаря. При добавката Алексей Носко осъществя с удар от 12 метра, при който стражът на гостите не беше квалифициран. В 41-вата гостите нападна: Съзочик получи добра топката, само че ударът му не се получи. След почивката опитите на гостите се оказаха несполучливи, макар че в 70-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Мусакаян. В 90-ата Якшибоев довърши Минск с втори гол за крайното 2:0.