Отборът на Елче удари по амбициите на Реал Бетис за

...

Елче изненада Бетис като гост и удари по амбициите му за ШЛ

Отборът на Елче удари по упоритостите на Реал Бетис за присъединяване в Шампионската лига следващата година, откакто реализира изненадваща победа с минималното 1:0 и то на „ Бенито Вийямарин “.

Единственото попадение означи Тете Моренте в 82-ата минута. До гола се стигна, откакто Жерард Гумбау изведе с прехвърлящ пас отдясно в наказателното поле Хосан, който пък съвсем от аутлинията центрира на първа греда, където Моренте беше пропуснат и от близка отдалеченост заби топката във ватата на Руи Силва.

Домакините приключиха срещата и с човек по-малко, откакто в добавеното време на дуела Пол Акоуку бе изпъден с пряк червен картон.

По този метод Бетис остава на петата позиция с 57 точки и изостават с три от четвъртия Атлетико Мадрид, който играе своя мач от кръга в сряда против Гранада. Елче, с тази победа, пък е 13-и с 38 точки.