Отборът на Ел Ей Лейкърс победи Филаделфия 76-ърс със 120:107

...

Дейвис поведе Лейкърс към успех над Филаделфия

Отборът на Ел Ей Лейкърс победи Филаделфия 76-ърс със 120:107 вкъщи в мач от постоянния сезон на НБА, като крилото на Езерняците Антъни Дейвис се отличи със ужасно показване.

Лейкърс наваксаха закъснение от 13 точки в средата на втората част, а Дейвис осъществя 37 точки, 13 битки, 4 чадъра и 2 откраднати топки за близо 39 минути игра. ЛеБрон Джеймс добави 22 точки и 14 асистенции за триумфа, а Дуайт Хауърд се регистрира с 11 точки от пейката. За Филаделфия, които са без огромната си звезда Джоел Ембийд, най-резултатен бе Глен Робинсън с 25 точки. Лейкърс води в класирането на Западната конференция с 47 победи и 13 загуби, до момента в който Филаделфия заема шесто място на Изток с баланс 37-25.

Легендата на Сан Антонио Спърс Тим Дънкан записа първа победа като треньор в кариерата си, откакто замести отсъстващия заради персонални аргументи ментор на отбора Грег Попович при триумфа над Шарлът Хорнетс със 104:103 като посетител.

Баскетболистите на Шарлът започнаха мощно мача и натрупаха преднина от 17 точки единствено за една част, само че гостите последователно откриха ритъма си и съумяха да стигнат до поврат в последната четвърт. Деджаунти Мъри вкара 21 точки за триумфа, а Брин Форбс добави 15 точки, до момента в който за Шарлът над всички бе Тери Роузиър с 20 точки, 6 битки и 5 асистенции.

Сан Антонио заема 11-то място на Запад с актив от 26 победи и 24 провали, до момента в който Шарлът е на 10-та позиция на Изток с 21 победи и 40 загуби. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg